AddThis Kodunu Şablona ekleme


AddThis Sosyal imleme kodu ‘HTML’
  şablonuna nasıl eklenir ?

Site, forum, blog  sahipleri, kurmuş oldukları sitelerine yazdıkları içeriklerlerden dolayı sadec (Seo)  arama motorlarından ziyaretçi almıyorlar.

Sosyal çevrelerin genişlemesi  teknolojinin hızla büyümesi nedeni ile güncel  hale gelen  sosyal imleme servisleri sayesin de bloglarına, sitelerine,  daha çok ziyaretçi çekebiliyorlar.

İşte bu noktadan sonra Blogunuza eklediğiniz yazıların içeriklerin  bu yazılarınızı okuyan kullanıcılar  tarafından  sosyal imleme sitelerine paylaşımda bulunmak yazı içeriklerini duyurabilmek için kullanabilecekleri  eklentiler ön plana çıkıyor.Bu imleve servislerinden  Add This! de  en iyilerinden birisi olarak yerini alıyor.Bu imleme servisleri gibi birçok servislerde mevcut.Teknoloji geliştikçe bu servislere paralel olarak imleme servisleride çoğalıyor.

Bu imleme servislerinde üyelik kayıtları yaptıktan sonra html kod’u adı altında alacağımız kod ile blogunuzun şablonunda bu HTML kodlarını ekleyerek paylaşıım yapacağınız alt yapıyı oluşturmuş oluyorsunuz.

Almış olduğumuz bu kod parçasında, paylaşım yapabileceğiniz birçok sosyal paylaşım sitelerinin küçük iconları mevcut olmakla beraber bu iconlardan  dilediğinizi seçerek paylaşım yapabilme şansına tek bir tıklama ile sahip olmak sizi hem mutlu etmiş oluyor, hemde sitenizin okuyucu kitlesinin çoğalmasına katgıda bulunmuş olmanız sizi, yaptığınız işe daha çok bağlıyor.

Burada görülen, içeriğinizle ilgili veriler, ülkelere göre  dağılımı yapılmış görüntülerdir.

Tabi AddThis servisinin işlemi bu kadar sınırlı değil.Yapmış olduğunuz paylaşımların istatiklerini görme şansınızda mevcut.Zaten girişte üye olduğunuz için size özel açılan panelde tüm verilerinizi, tıklamaları, paylaşımların nerden geldiği gibi geniş bir raporlama sistemi ile size sunuyor.

Bu uygulamayı blogu’nuzda kullanabilmeniz için  Buradan ana sayfasına giriş yaparak aşağıdaki yönergeleri takip ediyoruz.

1.Sağ üstte şimdi katılın yazan yere tıklayıp üye oluyoruz.

2.Ve altta beğendiğimiz bir paylaşım kutusunuseçiyoruz.Örneğin en alttaki kutuyu seçtik ve sağda (Grap it) ingilizce yazıyor ancak google translate ile diğişime uğradığında (Tutmak) anlamında bir kelime çıkıyor.Artık bunu Türkçe de al, kopyala, kullan, nasıl işinizi gelirse öyle algılayabilirsiniz.Ancak bunu kopyalamadan önce blog’unuza gidip,  Kumanda paneli /Yerleşim / HTML’yi düzenle kısmına girerek aşağıdaki kodu bulun ve hemen üstüne gelecek şekilde yapıştırın.

<div class='post-footer'>

Klavyedeki Ctrl +F tuşuna basarak açılan arama formunda Kodu aratarak daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz]  Her hangi bir aksiliğe karşı bu işlemlere başlamadan önce şablonunuzu yedeklemeyi de unutmayın.

Sonuç olarak şablonumuza gittik ve aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde kodumuzu yapıştırdık.Resmi tıklayın büyütün daha net anlaşılacaktır.

Final  Facebook, Twitter, Friendfeed, Digg, Delicious gibi sosyal paylaşım ağlarında başkalarına da öneride bulunabilecekler, paylaşabilecek hatta beğenide bulunabilecekler.Tabi ilk beğenen siz olun başlayın.Hayırlı olsun.İşlemi uygulamada görmek için tıklayın.

Şunu kesinlikle unutmayın şablonunuzun yedeğini aldıktan sonra istediğiniz kadar yanlış yapın sonuç da düzeltme şansınız var.Ve daha önemlisi de şablonu varsayılan ayarlara al dediğinizde eski konumuna almış oluyorsunuz.Yedek olmayı sakın unutmayın.

Not: Google picasa proğramını sitenize kurarsanız resimlere, tıladığınızda daha büyük boyda görme, izleme ve anlama şansına sahip olursunuz.Picasa kurmak için tıklayın. 

Bizi izlemeye devam edin.Saygılarımla..

Ayrıca Goggle + dayız beklerim

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s